2018 Sezonu Davetiye Beklentileri

slide 7024

2018 Sezonu Davetiye Beklentileri

2018 davetiye modelleri için beklentiler yüksek. Geçtiğimiz dönemlerde davetiye sektörü kendini çok fazla çeşitlendirdi. Bunu biraz açacak olursak, davetiye katalogları ilk yapılmaya başlandıkların da siyah beyaz gelin damat resimlerinin figürize edildiği, küçük ebatlarda tek kırımlı veya tek parça olarak imal edilir, beyaz bir zarfın içerisine konulur ve kataloglaştırılarak müşterilerin beğenilerine sunulurdu.

Zaman içerisinde matbaa sektörününde gelişmesiyle birlikte, davetiyelere altın veya gümüş yaldızlar basılmaya, kabartma gofre işlemi uygulanmaya başlandı, ilk zamanlar gelin damat figürleri konuluyorken, artık resimleri basılmaya başlandı. bununla birlikte tabi ki davetiyeler artık renkledi ve çeşitlendi.

 

Bu aşamadan sonra artık kağıtlarda çeşitliliği yakalama zamanı gelmişti ve öyle de oldu, kağıt gramajları arttı, davetiyeler tual dediğimiz tarzda fantazi kağıtlara basılmaya başlandı ve buda yeterli gelmeyince sıvamalı bazı çeşitler ortaya çıktı. Bu sayede hem renkli, hem fotoğraflı, hem yaldızlı hemde kalın gramajlı davetiyeler, kalite, ebat gramajlara göre fiyatlandırılarak kataloglaştırıldı ve gelin damat adaylarının beğenisine sunuldu.

Liva Ecolive Davetiye 7053
Liva Ecolive Davetiye 7053

Bir sezonunun daha sonuna geldiğimiz şu günlerde, 2017 sezonunu değerlendirecek olursak, bir kaç sezondur devam eden çiçekli ve renkli davetiyelerin beğenilerin azaldığını pastel tonların giderek, daha eski zamanlarda olduğu gibi, beğenilmeye başlandığı bir sezon geçirdik hep beraber. 2017 sezonu ışığında bakacak olursak…

2018 Sezonun da Neler Moda Olur?

En önemli faktörün fiyat olacağını düşünüyoruz, 2018 yılında pastel tonların hakim olduğu, sade diyebileceğimiz davetiyeler ön planda olacağı gibi, alımda önceleğin bunlar arasında fiyatı en uygun olan davetiyelerin alacağını düşünüyoruz. Ancak bu aşamada rekabetçi olabilmek önceki senelere nazaran biraz zorlaşmış görünüyor, zira dünya genelinde birkaç kağıt fabrikasının kapanması, kağıda olan talebin tek bir kanalda toplanmasına, buda fiyatların artmasına neden oldu. Kağıdın sektörün ana hammaddesi olduğunu düşünürsek bunun fiyatları etkileyeceği kaçınılmaz.

2018 de osmanlı motifli, eskitme kraft kağıda yapılan düğün davetiyeleri modellerinin, bunun yanı sıra önceki modellere nazaran farklı kesimlerdeki modellerin ve geri dönüşümlü kraft kağıtlara basılmış davetiyelerin büyük ihtimalle 2018 sezonunda fazla satacağını, daha fazla gelin damat çiftimizin en mutlu günlerinde bu tarz davetiyeleri  tercih edeceğini düşünüyoruz.

Sizlerde 2018 yılına dair daha fazla model görmek siterseni bu siteyi https://www.miradavetiye.com/urunler/dugun-davetiyeleri/ ziyaret edebilirsiniz.

Yönetici Hakkında

İstanbul Davetiye